O nas

Witamy serdecznie na stronie internetowej pierwszego wydawnictwa w Polsce promującego kulturę koreańską – wydawnictwa Kwiaty Orientu.

Wydawnictwo zostało założone w 2007 roku przez Marzenę Stefańską-Adams i Edytę Matejko-Paszkowską. Od początku aktywnie uczestniczy w popularyzowaniu kultury i literatury koreańskiej, organizując różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. W naszej ofercie – oprócz książek – znajdują się szkolenia międzykulturowe, językowe, warsztaty literacko-plastyczne. Szczególnie wdzięcznym odbiorcą warsztatów są najmłodsi czytelnicy. Oglądamy z nimi i czytamy koreańskie książki obrazkowe. Opowiadamy o technikach wykorzystywanych do ich powstania, o symbolice koreańskiej. Wykonujemy witraże i zakładki do ulubionej książki z motywami z Kraju Spokojnego Poranka. Jednocześnie bawimy się ciekawostkami – dzieci dowiadują się, dlaczego w windach koreańskich nie ma cyfry 4 oraz co najchętniej na drugie śniadanie jadają ich koreańscy rówieśnicy. Dla starszych dzieci organizujemy bardzo ciekawe warsztaty: „Od tłumacza do wydawcy”. Opowiadamy na nich o różnych technikach translatorskich, o pracy z tekstem, edycji, o tworzeniu książki „od kuchni”, śledzimy jej drogę z biurka pisarza na biurko czytelnika.

W 2014 roku założyliśmy agencję literacką ALKO.

Agencja Literacka Kwiaty Orientu ALKO powstała z połączenia miłości do nowych kultur i doświadczeń na rynku wydawniczym. Kwiaty Orientu to pierwsze wydawnictwo w Polsce dedykowane Korei i jednocześnie promujące kulturę Orientu. Wieloletnia działalność zaowocowała zdobyciem zaufania i nawiązaniem kontaktów z prestiżowymi agencjami na całym świecie. ALKO wyszukuje nowe talenty literackie, ale także promuje autorów już uznanych na rynku polskim. Zapewnia profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach naszej współpracy.

Zapraszamy!